Stanislava Karbušická

  • Schedule
  • Thursday 13:00 – 16:30

Její přístup ke kreativitě má kořeny už v raných letech, kdy jako malá obdivovala dědečkovy krajinomalby z okolí Příbramska. Během let dospívání zavládla touha vymanit se ze skautské uniformy a tak propadla navrhování vlastních kostýmů. Vznikali tak kvanty sešitů, plné módních návrhů. Skrze ně se postupně na oboru výstavnictví propracovala k výrobě vlastních výstavních figurín. Odsud se až po současnost ubírá její tvorba SOCHAŘSKOU CESTOU.
Na VŠVH-VOŠ v Praze si rychle osvojila i digitální média, které uplatnila v tvorbě animovaných filmů a interaktivních aplikacích pro děti. Do tvorby se začal promítat její další velký dar – schopnost porozumět nitru člověka, zejména pak duši dětského uživatele.
Během studií v Ateliéru Performance, na UJEP v Ústí n. L., Stáňa společně s kamarádkou Anetou začala na vlastní pěst vyrábět originální dětské hry, knížky i ručně vyráběné hračky. Ze spolupráce postupně vznikla autorská značka Mazzel, která se dodnes těší velké pozornosti rodičů s dětmi. Vzdělání Stáňa zakončila Na UMPRUM, kde studovala v ateliéru sochařství.

Na první dojem Stáňa působí silnou přirozenou autoritou, za níž však vyzařuje vřelost, schopnost vhledu do lidské duše a umění motivovat člověka ke kreativitě. Ve volném čase se ráda věnuje volné tvorbě, svým přátelům, pejskovi, přírodě, poslechu hudby a mexické kultuře.

  • Degree: Childhood Education
  • Class Educator: Tenderhearts
  • My Languages: Czech, English, French
  • Hobby: Arts, Nature, Music