Lenka Vernerová (Kulhánková)

  • Schedule
  • Tuesday 15 – 16 h
  • Friday 9.30 – 14.30 h

K výtvarnému umění mě přivedla maminka, když jako paní učitelka ve školce ohromovala všechny děti kreslením nádherných princezen. V touze umět taky tak krásné princezny, jsme pak s dětmi celé dny kreslily. V první třídě jsem začala navštěvovat i ZUŠ. Po ovládnutí kresby princezen mě kreslení stále bavilo, tudíž jsem na druhý stupeň nastoupila na ZŠ Vodičkovu do třídy s rozšířenou výukou výtvarné výchovy, kde jsem také prošla výukou keramiky. Moje další vzdělání pokračovalo na SUŠ Václava Hollara, která je zaměřena na výuku grafických technik, modelování a kresbu.
Zkušenost s dětmi čerpám ze sedmiletého vedení oddílu skautek na Zbraslavi a příležitostné výpomoci na dětských dnech a jarmarcích v Centru pro dětský sluch Tamtam v Praze – Stodůlkách. Práce s dětmi je pro mě naplňující nejen kvůli jejich inspirativní tvorbě a zvednutí nálady, ale také pro pocit zadostiučinění, když jim předám něco ze svých vědomostí a zkušeností a posunu tak jejich práci dál.
V současné době studuji magisterský program na FDU v Plzni na oboru animované tvorby. Věnuji se autorským filmům s technikou převážně kreslené animace. Ve volném čase se věnuji vlastní tvorbě, četbě, genealogii a cestování.