Barbora Dayef

  • Schedule
  • Wednesday 15 – 18 h
  • Thursday 15 – 16.30 h

Keramika byla jeden z mých neoblíbenějších kroužků, který jsem jako dítě navštěvovala. Bavila mě poddajnost a prostota tohoto materiálu, která tvůrce sama vede k výsledné formě. Postupně jsem začala vytvářet čím dál tím složitější sochařské tvary, které mě časem dovedly až ke studiu na pražské UMPRUM, kde jsem nyní v Ateliéru sochařství. Věnuji se také performanci, improvizačnímu divadlu, tvorbě videí, práci se zvukem a hudbou. Přesto, v množství vyjadřovacích prostředků a medií, zůstala hlína mým ústředním tématem. Chápu ji jako archetyp, základní matérii. Z tohoto důvodu se také zajímám o mytologii a bájné příběhy starověkých kultur, hlavně těch blízkovýchodních, kde má kořeny část mé rodiny.

Další zálibou je výroba šperků po vzoru rodinné tradice, šití…

Absolvovala jsem Stáž v Oslu, kde mě mimo nádherné přírody ovlivnila právě tradice v „arts and crafts“ i norská hudební scéna. Mám zkušenost s vedení kroužku pro děti v keramickém Ateliéru Malvína.

Z osobní dětské i dospělácké zkušenosti je mi blízký přistup vzdělávání, které vychází vstříc individualitě a originalitě, kterou v sobě má každý člověk. Učitel je pak v roli průvodce, který s respektem nabízí svoje déle sbírané dovednosti v procesu rozvíjení představivosti a tvořivosti.