Kurzy

TAJNÉ VZKAZY

Tajné vzkazy jsou tajné, proto vám můžeme říct jen to, že se pracuje s voskem a vodovými barvami. Můžeme pracovat každý zvlášť, ale větší zábava je, když všichni dohromady vytvoříme jedno veliké dílo.

 

 

ROZPÍJENDA

Voda, papír, barevné tuše, představivost. To je Koktejl pro výtvarnou pohádku. Na akvarelovém papíře budeme do velmi mokrého papíru nechávat rozpíjet tuš a barvy. Vytvoří se nám skvrny, se kterými si budeme hrát, pojmenovávat je a domalovávat podle vlastní fantazie. Voda, štětce a barvy jsou pro děti jako kouzelná zahrada.

Kurz v délce 1,5 hod. je určen pro děti od 3 – 8 let.

 

AŤ STÍNY TANČÍ!   >>STÍNOHERECKÁ LOUTKA A DIVADLO<<

Rodiče s dětmi mohou strávit kreativní odpoledne, při kterém si vyrobí stínoherní loutky
a spolu s ostatními si zahrají improvizované představení. Zvířata, rostliny a kouzelné bytosti ožijí ve světle reflektoru. A děti s nimi budou létat, plachtit, potápět se, skákat nebo prostě chodit.

 

 

HRÁTKY IN NATURA

Dílnička, která přes umění a představivost vysvětluje přírodní děje. Podrobně se na vše podíváme kvalitním školním mikroskopem a vydáme se zkoumat i vřesové doubravy v kopcích vedle ateliéru. Podíváme se, jak si ptáci staví hnízda, provedeme pokus s mořskou vodou, vytvoříme přirozenou pícku a postavíme si domeček z nepálených cihel.

 

ZPÍVÁME (SI) PRO RADOST

…zažili jste někdy zpívání (si) pro radost?

Zpívat si po ránu ve sprše…. Jít ve velikém slejváku a pěkně nahlas si zpívat (protože vím, že mně nikdo neuslyší)…. Poslouchat hudbu ze sluchátek a jen tak si „znít“…. Večer při vínku se s kytarami pustit do společného zpěvu a končit až kolem třetí ranní…. Zpívat si společně doma se svým dítětem, zpívat mu večer před spaním….
Ten, kdo (si) zpívá pro radost, vyzařuje pohodu, klid a spokojenost a ovlivňuje tak atmosféru kolem sebe… A písnička se může stát poutem mezi lidmi, poutem v rodině…
Naše tělo je nástroj hlasu. Můžeme společně rozeznít naše hlasy v melodiích a rytmech a užít si společného sdílení harmonie ve skupině.
Budeme pracovat se svým dechem, tělem a hlasem. Budeme se učit při zpěvu naslouchat si navzájem. Nejprve budeme zpívat jednoduché lidové písně, později se pustíme do kánonů, a když to dobře půjde, čekají nás…i vícehlasy…

 

FILCOVÁNÍ

Vlna – ovčí rouno, mýdlo, voda. Prastaré přírodní materiály, které jednoduchým rukodělným zpracováním přetvoříme v originální moderní a velmi atraktivní látky, ze kterých můžeme vytvářet mnoho věcí: jednoduché ozdoby, tašky, šátky, šály, ale také přáníčka, panenky, kuličky a háďata. Drobnější předměty s vaší pomocí mohou vytvářet i malé děti a je to dost dobrá zábava s mýdlem a vodou a válením filcovaných kousků. Naučíte se základní pravidla a získáte inspiraci, kterou později můžete rozvíjet.

Kurz pro rodiče s dětmi od 4 let