Intuitivní malba

Intuitivní malba je o pravidelném setkávání nad papírem nebo nad plátnem.

„Ve světe a době, kde kreativita je vysoce ceněna jako pramen inovací, se rozpomínáme na kořeny tvůrčí síly. Imaginace, síla vnitřní představivosti je kolébkou všeho tvůrčího v nás.“ Ruediger Dahlke

Zážitek při kresbě, pro všechny hravé lidi, kterým jde o změnu a o poznávání. Michaela Bartoňová vám chce ukázat cestu jak znovuobjevit schopnost tvořit a malovat. Je to schopnost, která ve vás dříme a někdy vás láká a vy nevíte, do čeho se pustit a jak začít. Proto vám bude radit, jak věci kolem sebe uvidět a jak je zachytit linií a barvou, abyste pocítili radost a zažili uspokojení z tvorby. Intuitivní malba má rytmus, vychází z vás bez dřiny, zcela přirozeně, prostě plyne a je osvěžující hrou.

Aniž by bylo cokoliv vysloveno, dozvíte se taky něco sami o sobě. Práce nad papírem nebo plátnem je také váš vnitřní dialog, který vede k určitému vyústění. A to je vždycky zajímavý a trochu intimní zážitek.

Lekce jsou dvouhodinové a proběhnou některá pondělí (rozpis níže) vždy od 19.00 do 21.00


P r o g r a m

 • 21.9. Tečky a čáry ve vyprávění – leporelo
  Kandinsky: základní prvky kresby a malby. To co umí nakreslit každý, může být hravá forma sdělení, komunikace a pomoc při vysvětlování složitých situací. Co všechno se dá vystihnout těmi nejjednoduššími tvary…
 • 12.10. Monotyp
  Dva portréty akrylem. Jednoduchá grafická technika. Otisk z bílého papíru na černý, nebo naopak. Rychlá práce se štětcem a špachtlí.
 • 19.10. Nekonečná čára
  Inspirace, intuice, prostě: uvidět a tvořit. Kolorovaná kresba. Povídání o tom, že nás ruka vede a oči objevují, co je zasunuté někde v našem vědomí.
 • 9.11. Tenké a silné linie, architektura z naší fantazie. Ilustrace.
  Jak krásné mohou být propracované kresby fixou.
 • 16.11. Akvarel – rozpíjený portrét
  Kontura tuží a anilinkami. Objevování náhody, rozpíjení a překrývání anilinek. Nic vážného, ale krásný výsledek
  a uspokojení z tvorby.
 • 14.12. Předvánoční obraz inspirovaný úžasným malířem Paulem Klee
  Svoje děti jsem učila, že nejkrásnější dárek je ten, který vytvoříte vlastníma rukama, hlavou a strávíte s ním čas, při kterém myslíte na obdarovaného. Koupit dárek je něco úplně jiného.
 • 11.1. Linoryt
  Oblíbená grafická technika. Začínáme intuitivním návrhem a pak jen přeneseme kresbu na lino, naučíme se zvládnout rydla, což je jednoduché, lino je měkké. Pak je další objevná část, když hledáme nejlepší berevné řešení pro jeden linoryt. Vytiskneme. A máme několik různých výsledků z nichž každý je ORIGINÁL. Přijd’te, vyzkoušíte a uvidíte. Je to zábavné!
 • 18.1. Hundertwasser jako inspirace
  Akrylové barvy na papíře. Jednoduchý motiv, který opakujeme, pestré barvy a přírodní motivy. Kruhy, linie a vlnovky. Velký formát. Zlatá jako závěrečná drobná úžasná tečka! Prostě Hundertwasser !