O nás…

Filosofie ateliéru

Vidět a tvořit


Kroužky a workshopy rozvíjející cit a kreativitu mají povzbudit, iniciovat a inspirovat děti a dospělé v jejich životě a práci.

Kreativní Anima ateliér vznikl na základě několika individuálních workshopů a chuti předávat dál hravý styl práce ve kterém je obsažen zážitek. Zaměřujeme se na změny v životě od prvopočátku. A pak zas znova a znova. Hravě a s humorem. Takový je pro nás život. Domníváme se, že to dodává životu šťávu a smysl.

Tvořit ve své podstatě umí každý: malovat, zpívat, modelovat, tancovat, mluvit, přednášet, hrát. S touhou tvořit se rodíme a jsme dychtiví to všechno vyzkoušet. Jako malí navíc chceme všechny tyto činnosti sdílet. Díky sdílení se pak učíme naprosto přirozeně.

A to je našim cílem: Sdílet s dětmi, mládeží i dospělými zážitek tvorby. A posunout je dál! Proces umělecké práce může být návodem, jak přistupovat k řešení problémů. A odtud už je jen malý krok ke změně.
Tvorba je zdrojem poznání. A k tomu ještě – zdroj bohatý na zážitek!

Způsob výuky odvozujeme od své praxe umělců, ale samozřejmě ctíme pedagogiku a inspirujeme se moderními směry od Montessori přes Patočku, Pelikána, až po Jedličku a Slavíka.

Přivádíme lidi k tomu, aby se nejdříve dívali, představili si (snili), pak tvořili a tím UVIDĚLI a získali NOVÉ MYŠLENKY.

box-icon-3

výtvarné a tvořivé kurzy

Tvoření je jednou z nejdůležitějších dovedností, kterou děti v předškolním věku získávají. Je také klíčovým prvkem při nabývání znalostí ve škole, a poté i v akademickém světě.

box-icon-2

hudební lekce

Hudba je mj. způsob, jak můžeme vyjádřit pocity. Jedná se o skutečně hlubokou komunikaci. Dobrá hudba (v podstatě jakýkoli žánr)  otevírá duši dítěte k většímu estetickému cítětní a vnímání harmonií.

box-icon-1

pohybové a sportovní aktivity

Tanec stejně jako sport dává dětem vedle zdravotních výhod mnoho životních lekcí, které mohou přispět k profesním i osobním úspěchům v dospívání, ale i dospělosti.

Představujeme Vám

Naše zakladatelky


Rádi Vám představíme naši práci a také své kolegy. Ti se budou s velkým zaujetím věnovat jak Vašim dětem, tak i Vám.